Упис 2023 - Основне академске студије

Други конкурсни рок за упис на основне академске студије

22.08.2023, 07:08

Обавештавамо кандидате да ће у уторак, 22. августа 2023. године, бити отворена онлајн пријава на конкурс за упис на основне академске студије у другом конкурсном року. Онлајн пријава је обавезна на следећем ЛИНК-у и биће активна до 1. септембра 2023. године.

У другом конкурсном року могу да конкуришу:

• кандидати у оквиру пројекта “СВЕТ У СРБИЈИ” и “СРБИЈА ЗА СРБЕ ИЗ РЕГИОНА” и
  • држављани Републике Србије, који су школске 2022/2023. године:
    • стекли стране средњошколске исправе, односно који су завршили средњу школу (или завршни разред средње школе)  у иностранству,
    • завршили програм међународне (ИБ) матуре или
    • који су завршили иностране школе у РС.

Пријава и предаја докумената за упис вршиће се 31. августа и 1. септембра 2023. године, од 13.30-15.30 часова на шалтеру бр. 2 Службе за основне студије (Б001).

Важне информације:

Кандидати бирају да се пријаве за један од студијских програма, или за оба студијска програма (Менаџмент и организација и/или Информациони системи и технологије).

Пријемни испит се полаже из математике, или и из математике и опште информисаности. Кандидат се у тренутку пријаве опредељује да ли ће изаћи на један или оба испита.

Полагање пријемног испита из опште информисаности биће одржано 4. септембра 2023. године од 15.00 часова, на Факултету организационих наука.

Полагање пријемног испита из математике биће одржано 5. септембра 2023. године, од 10.00 часова, на Факултету организационих наука.

Кандидати су у обавези да буду на Факултету најкасније 30 минута пре времена почетка испита.