Upis 2023 - Osnovne akademske studije

Drugi konkursni rok za upis na osnovne akademske studije

22.08.2023, 07:08

Obaveštavamo kandidate da će u utorak, 22. avgusta 2023. godine, biti otvorena onlajn prijava na konkurs za upis na osnovne akademske studije u drugom konkursnom roku. Onlajn prijava je obavezna na sledećem LINK-u i biće aktivna do 1. septembra 2023. godine.

U drugom konkursnom roku mogu da konkurišu:

• kandidati u okviru projekta “SVET U SRBIJI” i “SRBIJA ZA SRBE IZ REGIONA” i
  • državljani Republike Srbije, koji su školske 2022/2023. godine:
    • stekli strane srednjoškolske isprave, odnosno koji su završili srednju školu (ili završni razred srednje škole)  u inostranstvu,
    • završili program međunarodne (IB) mature ili
    • koji su završili inostrane škole u RS.

Prijava i predaja dokumenata za upis vršiće se 31. avgusta i 1. septembra 2023. godine, od 13.30-15.30 časova na šalteru br. 2 Službe za osnovne studije (B001).

Važne informacije:

Kandidati biraju da se prijave za jedan od studijskih programa, ili za oba studijska programa (Menadžment i organizacija i/ili Informacioni sistemi i tehnologije).

Prijemni ispit se polaže iz matematike, ili i iz matematike i opšte informisanosti. Kandidat se u trenutku prijave opredeljuje da li će izaći na jedan ili oba ispita.

Polaganje prijemnog ispita iz opšte informisanosti biće održano 4. septembra 2023. godine od 15.00 časova, na Fakultetu organizacionih nauka.

Polaganje prijemnog ispita iz matematike biće održano 5. septembra 2023. godine, od 10.00 časova, na Fakultetu organizacionih nauka.

Kandidati su u obavezi da budu na Fakultetu najkasnije 30 minuta pre vremena početka ispita.