Упис 2022 - Мастер академске студије

Напредне информационе технологије у дигиталној трансформацији

90 ЕСПБ, ТТН
Циљ овог програма је развој појединаца који ће сутра бити кључни чланови пројектних тимова, носиоци значајних промена и креатори успешнијих организација и средина у којима буду радили. Савладавањем овог студијског програма види се да ће студенти стећи опште способности анализе, синтезе и предвиђања решења и последица у области модерних информационих технологија. Овладаће методама, поступцима и процесима истраживања и развиће критичко и самокритичко мишљење, као и способност примене стечених знања у пракси. Програм је такође оријентисан ка развоју комуникационих способности и спретности, као и сарадњи са локалним, али и међународним окружењем, кроз учешће гостујућих професора из иностранства. Поред темељног познавања и разумевања дисциплине одговарајућег модула који буду одабрали, студенти ће се упознати и са професионалном и рачунарском етиком и развиће вештине и спретност у употреби стеченог знања у одговарајућем подручју. Биће оспособљени да стално прате и примењују нова достигнућа своје струке, али и да повезују основна знања из различитих области и њихову примену. Не сумњамо да ће стицањем наведених компетенција, будући мастер инжењери информационих технологија, значајно допринети својој могућности запослења, јер ће својим знањем и способностима за ефективан рад, ефикасно коришћење ресурса и спремност за брзо прилагођавање у савременом радном окружењу бити вредан ресурс у свакој средини.

Модули:

• Дистрибуирано рачунарство
  • Анализа података
  • Интерактивно рачунарство
  • Организација и управљање

Додатне информације о студијском програму и предметима налазе се на линку: Напредне информационе технологије у дигиталној трансформацији